95.000 KM za obnovu škola u Srebrenici i Bratuncu

Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske obezbijedilo je oko 95.000 KM za sanaciju i unapređenje uslova rada u nekoliko osnovnih škola na području Srebrenice i Bratunca. Ova odluka saopštena je tokom sastanka u Srebrenici kojem su prisustvovali ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Borivoje Golubović, načelnik opštine Miloš Vučić i direktori osnovnih škola iz ovih lokalnih zajednica.

Ministar Golubović je tokom sastanka naglasio da je cilj da radovi budu pokrenuti na vrijeme kako bi bili završeni prije početka nove školske godine. On je istakao da Ministarstvo nastavlja realizaciju projekata koji unapređuju uslove u obrazovnim ustanovama širom Republike Srpske.

Planirane investicije obuhvataju nekoliko škola. U JU Prva osnovna škola Srebrenica planirana je zamjena unutrašnje stolarije i rekonstrukcija dijela fiskulturne sale, za šta je izdvojeno 50.000 KM. U JU Osnovna škola Kosta Todorović Skelani predviđena je rekonstrukcija betonskih tribina u fiskulturnoj sali u vrijednosti od 13.600 KM.

Sredstva su obezbijeđena i za JU Osnovna škola Petar Kočić Kravica kod Bratunca, gdje će 25.000 KM biti uloženo u sanaciju krova, dok će u JU Osnovna škola Branko Radičević Bratunac biti nabavljen novi kotao za grijanje, za šta je planirano 6.000 KM.

Načelnik Srebrenice Miloš Vučić je na sastanku istakao da će realizacija ovog projekta značajno poboljšati uslove boravka i rada učenika u lokalnim školama. On je naglasio da Ministarstvo na ovaj način pokazuje da vodi računa o ravnomjernom razvoju školstva u svim opštinama, te da je podrška posebno važna za istočni dio Republike Srpske. Vučić je podsjetio i da srebrenička osnovna škola trenutno ima 348 učenika.

Direktor Osnovne škole „Branko Radičević“ u Bratuncu Savo Milošević naveo je da će nabavka novog kotla na drva omogućiti školi da spremno dočeka narednu grejnu sezonu.

Direktor škole u Kravici Stanko Tomić rekao je da ovu školu pohađaju 92 učenika, te da su obezbijeđena sredstva za sanaciju krova fiskulturne sale, što će značajno poboljšati uslove za nastavu fizičkog vaspitanja.