Srebrenica domaćin URBACT radionice o obnovi degradiranih područja

U okviru evropskog programa URBACT IV, Opština Srebrenica bila je domaćin radionice realizovane kroz projekat „Oživljavanje degradiranih područja za prirodu i ljude“ (ReDAN).

Ova radionica predstavlja značajnu fazu u učešću Srebrenice u međunarodnom programu, a dodatnu važnost događaju dala je posjeta Maje Kirete, vodećeg eksperta URBACT Transfer mreže.

Projekat se sprovodi u saradnji sa partnerima iz Slovenije i evropskim stručnjacima, s ciljem pronalaženja inovativnih rješenja za obnovu zapuštenih područja i očuvanje prirodnih resursa regije.

Radionica je ujedno bila prilika za definisanje strateških pravaca daljeg razvoja Srebrenice u pravcu održivosti i veće ekološke osviještenosti.

Foto: Drina news