Potpisan ugovor za modernizaciju vodovoda u Srebrenici i Skelanima

Opština Srebrenica 13. februara 2026. godine zvanično je započela realizaciju projekta „Sanacija i rekonstrukcija vodovoda u Srebrenici i Skelanima“, kojim se ulazi u proces modernizacije ključnih dijelova vodovodnog sistema.

Ugovor o sufinansiranju strateški važnog projekta potpisali su načelnik opštine Miloš Vučić i direktor Fond za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske Denis Stevanović.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 94.809,00 KM. Od tog iznosa, Fond će obezbijediti 35.000,00 KM, dok je preostalih 59.809,00 KM izdvojeno iz budžeta Opštine Srebrenica.

Nakon potpisivanja ugovora istaknuto je da projekat ima za cilj rješavanje dugogodišnjih infrastrukturnih problema, sa posebnim akcentom na smanjenje gubitaka vode u sistemu i obezbjeđivanje stabilnog snabdijevanja pitkom vodom za stanovništvo i privredu.

Planirana rekonstrukcija obuhvatiće ključne tačke vodovodne mreže u Srebrenici i Skelanima koje zahtijevaju hitnu sanaciju. Realizacijom ovih radova očekuje se značajno unapređenje komunalne infrastrukture, dugoročno smanjenje gubitaka i odgovornije upravljanje vodnim resursima, što predstavlja važan korak ka održivom razvoju lokalne zajednice.

Izvor/foto: Opština Srebrenica