Održano takmičenje u lovu ribe udicom na plovak i u spremanju riblje čorbe

Na jezeru Perućac, u organizaciji Nacionalnog parka Drina, održano je tradicionalno takmičenje u lovu ribe udicom na plovak, kao i kulinarsko nadmetanje u pripremanju riblje čorbe. Manifestacija je okupila brojne ljubitelje prirode, ribolova i gastronomije, a dan je protekao u pravom takmičarskom, ali i prijateljskom duhu.

U konkurenciji ribolovaca, prvo mjesto osvojio je Mića Ristanović, drugo mjesto pripalo je Goranu Simiću, dok je treće mjesto zauzeo Miroslav Mitrašinović. Svi takmičari su pokazali zavidne vještine i strpljenje, a ulov je bio bogat i raznovrstan.

U takmičenju u pripremanju riblje čorbe, pobjednička titula pripala je ekipi „S Gradnja“ iz Bajine Bašte. Drugo mjesto osvojila je ekipa „Oaza“, dok je treće mjesto pripalo ekipi „Barka na vodi“. Kvalitet, ukus i prezentacija čorbi ocenjivani su od strane stručne komisije u sastavu: Nada Milošević, Jasmir Beganović i Sakib Rizvić.

Ova manifestacija je još jednom potvrdila značaj očuvanja prirodnih vrjednosti i tradicije, uz promociju rekreativnih i gastronomskih aktivnosti koje okupljaju ljude dobre volje iz celog regiona.